urlopy pracownicze, urlop macierzyński, urlop wychowawczy, urlop wypoczynkowy, urlop bezpłatny
lupa
A A A

Gazeta Podatkowa nr 26 (1067) z dnia 31.03.2014

Urlop szkoleniowy

Pracownik w ubiegłym roku zdał egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe, jednak nie korzystał z 6 dni urlopu, który mu z tego tytułu przysługiwał (dokształcanie było z inicjatywy pracodawcy). Czy urlop ten stał się urlopem zaległym, którego należy udzielić do końca września tego roku?

NIE. Urlop szkoleniowy jest udzielany na innych zasadach niż urlop wypoczynkowy. Urlop szkoleniowy ma charakter wnioskowy, tj. jest on udzielany, o ile zawnioskuje o to uprawniony pracownik. Jeżeli nie zechce on skorzystać z tego urlopu, pracodawca nie ma obowiązku udzielić go "z urzędu". Nie staje się on w takiej sytuacji urlopem zaległym.

Należy zauważyć, że omawiany urlop jest udzielany w celu przygotowania się i przystąpienia do określonych egzaminów. Jak stanowi art. 1032 K.p. urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni przysługuje m.in. pracownikowi przystępującemu do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Nie ma więc żadnych podstaw do udzielenia tego urlopu już po odbyciu wspomnianego egzaminu.

www.UrlopyPracownicze.pl - Urlopy szkoleniowe:

 Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukasz,
wejdź do serwisu
www.KodeksPracy.pl » 
Więcej w zasobach płatnych
Prenumerata 2018 r. - www.sklep.gofin.pl
PRZEWODNIKI on-line Księgowego i Kadrowego
Pomocniki Księgowego

Terminarz

listopad 2017
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
ASYSTENT GOFIN - Darmowa aplikacja dla Księgowych
sklep.gofin.pl - RABATY, NAGRODY, PROMOCJE
NEWSLETTERY
Fachowe czasopisma - PoznajProdukty.gofin.pl
KODEKS PRACY 2013, Prawo Pracy
Vademecum kadrowego - kompleksowo opracowane zagadnienia z prawa pracy

WSKAŹNIKI

Bieżące wskaźniki wraz z archiwum

Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
gofin
sgk
czasopisma
forum
sklep
gazeta podatkowa
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60